Seks Hayatınızı Güçlendirme

Seks Hayatınızı Güçlendirmenin Yolları

Yeni müşterilerin bana ulaşmasının en yaygın nedenlerinden biri, cinsel yaşamlarını “canlandırmak” istemeleridir. Sıklıkla “bir süredir birlikteler” ve “sihir solmaya başlıyor”. O kıvılcımı yeniden ateşlemek için onlara herhangi bir numara öğretip öğretemeyeceğimi bilmek istiyorlar. Ve cinsel motorunuzu çalıştırmanız için size kesinlikle bir sürü püf noktası öğretebilirken, işe arabanızı garaj yolundan çekerek başlayalım.

seks hayatını renklendiren kadın

Yeni bir ilişkiye girdiğimizde, vücudumuz arzumuzu besleyen birçok farklı hormon salgılamaya başlar. Bu hormon kokteyli (diğer adıyla New Relationship Energy veya NRE), şehvetle beslenen bir Ferrari kullanıyormuş gibi hissetmemizi sağlar. Ve 3 aydan 3 yıla kadar sürebilir. Sonunda bu duyguya alıştığımızda (“aşınma” değil), motoru tekrar çalıştırmak imkansız görünebilir. Ve bu olduğunda, insanlar genellikle arzudaki bu algılanan düşüşü, bir şeylerin yanlış olduğuna dair bir işaret olarak karıştırırlar . Ancak, arabanızın dolu olduğunu belirlemeden ve daha yeni bir model için alışverişe başlamadan önce, yola geri dönmenize ve Pleasure Town’a giden yolda size yardımcı olmamıza izin verin.

Seks Hayatınıza Baharat Eklemek İçin İpuçları
İnsanlar genellikle “libido” ve “uyarılma” kelimelerini birbirinin yerine kullanır. Bununla birlikte, ilişkili olsalar da, tam olarak aynı şey değildirler. Libido – ya da arzu – sizin DTF olduğunuzu söyleyen içinizdeki süreçler dediğimiz şeydir. Arzunun, her sabah gördüğün o ateşli barista gibi bir hedefi olabilir. Veya arzunuz sadece basit bir arzu olabilir.

Kendinizi hiç sevişmeye İHTİYACINIZ varmış gibi hissettiniz mi? Bu cinsel “arzu” sizin arzunuzdur ve bunu en iyi Çift Kontrol Modeli ile açıklar.

Çift Kontrol Modeli nedir?
İkili Kontrol Modeline göre, vücudunuzda ve beyninizde her zaman işleyen iki sistem vardır:

Cinsel Uyarılma Sistemi (SES) ve
Cinsel İnhibisyon Sistemi (SIS).
Dr. Emily Nagoski bunu harika bir şekilde Gaz (SES) ve Frenler (SIS) olarak tanımlıyor. Bence o kadar güzel bir benzetme ki ben de aynısını burada yapacağım.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Uyanık olduğunuz her an, beyniniz çevrenizdeki bilgileri işliyor ve onun hakkında kararlar veriyor. Çevrenizdeki bazı ipuçları (örneğin, sıcak barista) Gaz pedalındaki bir ayak gibidir. Çevrenizdeki diğer ipuçları (örneğin, size yeni, tek eşli kız arkadaşından bahsetti) Fren pedalınıza basan bir ayak gibidir. Ve herhangi bir sayıda şey motorunuzu hızlandırabilir veya frenlerinizi pompalayabilir.

Bu nedenle, hangisinin sizin için cinsel yoldan çıkmanıza yardımcı olabileceğini öğrenmek. Gazdaki ayak Frenlerdeki ayaktan daha ağır olduğunda, beyniniz cinsel heyecan zamanını belirten sinyaller gönderir. Buna “uyarılma” denir.

Arzu, Uyarılma ve Cinsel Yaşamınızı Anlamak
Arzu ve uyarılmanın bir formülü veya hile sayfası yoktur, çünkü bunlar düzgün, zahmetsiz adımlarla gerçekleşmez. Rosemary Basson’a göre, bu süreç hepsinden biraz daha karmaşık. Bazı insanlar her zaman Gaz üzerinde ağır bir ayakları varmış gibi hissederler ve çok kolay uyarılırlar. Diğerleri, Frenler üzerinde ağır bir ayakları varmış gibi hissediyor ve uyarılmaları çok daha uzun sürüyor. Ya da ancak özel koşullar altında tahrik olabileceklerini anlarlar. Yine de, diğerleri ikisinin de biraz olduğunu düşünüyor. Bazı swinger escort günler tahrik olmak çok kolaydır ve diğerleri bunun üzerinde biraz daha çalışmalıdır. Bunlardan hangisi olduğunuzu bilmek ve “Gaz” ipuçlarınızı ve “Frenler” ipuçlarınızı belirlemek, cinsel yaşamınızda devrim yaratabilir.

Çoğu insan sıkışıp kaldıklarını hissettiğinde, o Gaz pedalına vurmaya başlarlar ve motorlarını çalıştırmak için daha fazla şey ararlar. Ancak, Gazı yere serebilirsiniz ve Frenlerde bir tuğla varsa, bu biraz iyi olmaz. Araştırmalar, cinsel yaşamınız için, cinsel yapılacaklar listenize daha fazlasını eklemek yerine, sizi yavaşlatan şeylere odaklanmanın daha faydalı olduğunu göstermiştir. Frenlerimizi etkinleştirebilecek şeyler şunlardan oluşur:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.