Swingers için Yetiştirme

Kolej: Swingers için Yetiştirme Alanı?

Ah üniversite günleri. Sonunda ebeveynlerimizin her zaman dikkatli bakışlarından kurtulduğumuz ve kanatlarımızı açmaya başladığımız zaman. Üniversite, yeni yiyecekler ve arkadaşlardan içki ve eğlence amaçlı uyuşturuculara kadar birçok şeyi deneme zamanıdır. Ama aynı zamanda çok eşliliği keşfetme zamanı mı? Bir çalışma, durumun böyle olabileceğini öne sürüyor.

Açık İlişkiler Vogue’da
Kolej öğrencileri, ister kolej dallarında olsun, ister zamanlarının çoğunu birlikte geçirdikleri kişinin seçiminde olsun, herhangi bir ayrıntıya bağlı kalmak istemiyor gibi görünüyor. 2015 Avvo araştırmasına göre üniversite çağındaki Amerikalıların neredeyse yarısı açık bir ilişki içinde olma fikrine yatkındır. Ve bu neslin birçoğu boşanmış ve/veya yeniden evlenmiş ebeveynlerle büyüdüğünden, kendileri de evlenmeye hevesli görünmüyorlar.

Açık ilişkiler, bu Binyıllara hayatlarında özel birine sahip olmanın avantajlarından yararlanırken farklı insanları deneme lüksü verir. Bu, birçok yaşlı yetişkinin zevk aldığı ve genellikle sallanma ile ilişkilendirilen çok eşliliğin başlangıcıdır. Öyleyse bu, yeni, genç insanları yaşam tarzının kıvrımlarına davet etmeyi dört gözle beklememiz gerektiği anlamına mı geliyor?

Polyamory Mutlaka Sallanmak Demek Değildir
Avvo araştırması, katılımcıların sallanma konusundaki görüşlerini dolaylı olarak sormasa da, onlara flört, evlilik ve sadık kalma konusundaki düşüncelerini sordu. Bildiğimiz şey, açık ilişkilere bakış açılarının söz konusu yaş grubuna göre değiştiği. 18-23 grubunun %49’u açık ilişkiler fikrine ahlaki olarak karşı olmasa da, 24-32 grubunun %43’ü ve 33+ grubun %56’sı aynı duyguyu paylaşıyor. Belki de daha büyük bir artışın ardından gelen bu hafif düşüş, yaşamlarımızda o zaman diliminde olanlarla ilgilidir. Üniversitede deneyseliz; mezun olduktan sonra genellikle yerleşmeye çalışırız; ve 30’lu yaşlarımızda bağımsızlığımızı takdir etmeye başlarız ve hatta bazıları genişletilmiş bir dünya görüşüne sahip başarısız bir evliliğin dışındadır.

Çok eşliliğe daha açık olma eğiliminin, yaşam tarzındaki insan artışını genişletme olasılığı olabilir mi? Elbette durum böyle olabilir, ancak konuyla ilgili belirli bir dizi soru olmadan, bu tahmini yapmak açıkçası zor.

Flört ve evlilik dahil ilişkilere yönelik tutumlar değişiyor. İnsanlar, sadece yarım yüzyıl önce olduğu gibi, koridordan aşağı inmek için pek hızlı değiller ve bu, genç neslin gözlerini ilişkilerde mutlu olmak için çeşitli olasılıklara açtığı anlamına gelebilir. Yeni nesil swingers‘ı dört gözle bekleyip bekleyemeyeceğimiz henüz görülmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir