Açık İlişkilerde Swinger Çiftler Daha Mutlu

Açık İlişkilerde Swinger Çiftler Daha Mutlu

Bunu okuyorsanız, en azından açık bir ilişki düşündüğünüzü söylemenin güvenli olduğunu düşünüyorum. Çok eşlilik, sallanma ve diğer açık ilişkiler hala biraz tabu olsa da, giderek daha fazla ana akım haline geliyorlar, bu da daha fazla insanın yaşam tarzına her zamankinden daha fazla adım atmak istediği anlamına geliyor.

Gerçekten hazır olduğunuzu nasıl anlarsınız? Kesin olarak sadece sen bilebilirsin, ama işte açık bir ilişkide daha mutlu olabileceğine dair beş işaret.

açık bir Swinger ilişkinin tadını çıkaran üç mutlu insan

Tek Eşliliğin Size Uygun Olmayabileceğinin 5 İşareti
Açık İlişki İşareti 1: Birçok Farklı İnsana Çekicilik Yaşıyorsunuz
Tek eşli olsanız bile, partneriniz olmayan insanlarla romantik veya cinsel olarak ilgilenmek tamamen normal ve sağlıklıdır. Bu arzulara göre nasıl davranacağınız size ve ilişki parametrelerinize bağlıdır.

Kendinizi doğal olarak bir dizi insana çekilir buluyorsanız, açık bir ilişkinin size sağladığı olanakları sevebilirsiniz. Aslında, yeni bir ilişkiden (genellikle “ yeni ilişki enerjisi ” veya NRE olarak adlandırılır) aldığınız o sarhoş edici duygu, halihazırda kurulmuş olanlara bile yeni bir soluk getirebilir.

Hem cinsel hem de romantik deneyimlere açık olmanız gerekmediğine dikkat etmek önemlidir. Romantik bir ilişkiye girmeden cinsel hayatınızı açmak isteyebilirsiniz ya da tam tersi. Sizin ve partner(ler)iniz için doğru olabilecek olasılıkları keşfettiğinizden emin olun.

Açık İlişki İşareti 2: Yalnız Zamanınızı Değerlendiriyorsunuz
Bazı insanlar hem cinsel hem de romantik olmak üzere birden fazla partnere sahip olmaktan hoşlanır, ancak yalnız yaşar veya uyur. Kendinize zamana değer veren çok bağımsız bir insansanız, bu size çekici gelen bir ilişki yapılandırması olabilir. Bu mutlaka toplumsal standart olmasa da, özellikle küresel ekonomimiz insanları yer değiştirmeye zorlarken, bu dinamik giderek daha yaygın hale geliyor.

“Solo poly” konusuna biraz zaman ayırın ve bunun sizin için uygun bir etiket veya konsept olup olmadığına bakın.

Açık İlişki İşareti 3: Birinin “Bir ve Tek” Olmasını İstemiyorsunuz
Bir başkasının eşi olma fikri sizi korkutuyorsa, açık bir ilişkide daha mutlu olabilirsiniz.

Hiç kimsenin partnerlerinin her ihtiyacını karşılayamayacağı doğrudur ve bu herkesin – herhangi bir ilişki konfigürasyonunda – kabul etmesi önemlidir. Çok eşli insanlar veya açık ilişkiler içindeki insanlar için bu, ilişki inançlarının ana ilkelerinden biri olma eğilimindedir. Hiç kimsenin sizi tamamen tatmin etmeyeceği beklenir, bu da insanların romantik ilişkilerde hissedebilecekleri baskının bir kısmını ortadan kaldırır.

(Tek eşli insanların da bunu yaşadığını burada belirtmek önemlidir. İlişki beklentilerini ve sınırlarını yönetmek tüm ilişkiler için önemli bir alıştırmadır.)

Açık İlişki İşareti 4: Sosyal Hayatınız Sizin İçin Önemlidir
Açık bir ilişki, sosyallik ve lojistik gerektirir. Ne kadar çok ortağınız varsa, o kadar fazla program, tercih ve planınızı düz tutmanız gerekir.

Zaman yönetimi konusunda ustaysanız veya her zaman sosyal bir kelebekseniz, bunlar muhtemelen size tamamen doğal görünecektir. Değilse, umutsuzluğa kapılmayın – iyi bir takvim uygulaması bulun (veya bir günlük planlayıcıyla eski moda geçin) ve planlama yapın.

Açık İlişki İşareti 5: Mevcut Partnerinizden Memnunsunuz
Geri ses mi?

İşte olay şu: Açık bir ilişki yeni fırsatlar sunduğu gibi, yeni zorluklar da getiriyor. Temeliniz mutlu ve sağlıklı bir ilişkiyse, iyi durumdasınız demektir. İlişkinizi açmak istemek, içinde bulunduğunuz ilişkide mutsuz veya doyumsuz olmakla ilgili değildir. Aslında, mutluluğunuzu genişletmeye ve onu başkalarıyla paylaşmanıza izin vermeye daha fazla odaklanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.